mahramaneh
29 آبان 1401 - 09:18

ایجاد صلح و سازش در۱۲ پرونده شورای حل اختلاف مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران از اخذ رضایت در یک فقره پرونده با موضوع قصاص نفس، یک فقره پرونده با موضوع معاونت در قتل و ۱۱ فقره پرونده مالی با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف و شعب ویژه صلحی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محمد صادق اکبری صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: عمل به فرمایشات قرآن کریم و سیره پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) در ایجاد صلح و سازش بین مردم به اندازه‌ای ارزشمند است که خداوند متعال اجر ثواب اخروی آن را خود تقبل فرموده است.

آن راوی با تقدیر از همکاران قضایی و اداری شاغل در شورای حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش گفت: یکی از ماموریت‌های شورای حل اختلاف، برقراری صلح و سازش و نقش آفرینی موثر در کاهش جمعیت زندان هاست.

رئیس کل دادگستری مازندران شناسایی ریش سفیدان، افراد ذی نفوذ دارای ارتباطات اجتماعی، ایجاد شعب ویژه زندانیان در تمامی زندان‌های استان، انتخاب و گزینش افراد مورد اعتماد و تلاش در راستای بالا بردن عملکرد شعب را از فعالیت های شورای حل اختلاف برشمرد.

اکبری بر ضرورت انتخاب ، گزینش و آموزش اعضای شورای حل اختلاف تأکید کرد و اظهار کرد: یکی از علل موفقیت بیشتر شوراهای حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش، نحوه گزینش و انتخاب اعضاء است؛ در پرونده‌های مهم که افراد با تخصص‌های لازم از جمله در حوزه‌های مددکاری اجتماعی، مشاوره خانواده، روانشناسی ، حقوقی و مذهبی ورود پیدا می کنند زمینه صلح وسازش بهتر فراهم می شود.

وی با بیان اینکه در شعب صلحی باید از نیروهای علمی و آموزش دیده در حوزه صلح و سازش استفاده شود تاکید کرد: این امر، ضمن افزایش آمار پرونده‌های منتهی به صلح و سازش، موجب می شود که سازش‌ها پایدار بوده و با گذشت مدت زمان کم، شاهد تشکیل پرونده های قضایی با موضوعات مشابه از سوی همین افراد در دستگاه قضایی نباشیم.

پایان پیام/۸۶۰۳۱/غ

منبع: فارس
شناسه خبر: 867346