mahramaneh
14 مرداد 1401 - 17:35

امروز جهان بیش از هرزمان به درس و گفتمان عاشورایی نیاز دارد

امام جمعه گنبدکاووس گفت: امروز جهان بیش از هر زمان دیگر به گفتمان، درس های عاشورایی، پیام های حسینی و جهت گیری های عاشورایی نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس حجت الاسلام محمود ترابی در جمع نمازگزاران در مصلی امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: واقعه عاشورا یک واقعه تاریخ ساز در بلندای تاریخ بوده و از گذشته و تا ایندگان را با گفتمان های خود سیراب می کند.

وی تصریح کرد: امروز جهان بیش از هر زمان دیگر به گفتمان، درس های عاشورایی، جهت گیری ها و پیام های حسینی نیاز دارد.

امام جمعه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: هرچه تاریخ بگذرد و جلو رود درس های عاشورا تقویت کننده رویش اراده ها و استواری ها خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری اجتماع بزرگ شیرخوارگان در سراسر کشور بیان کرد: امروز شیرخوارگان ما در روز اول درس اخر را اموخته تا خود را وقف امام حسین(ع) کرده و عضوی از بزرگترین مجموعه اباعبدالله حسین(ع) باشند.

ترابی با بیان اینکه نگرانی های فراوانی مسلمانان عراق برای انتخاب نخست وزیر جدید گفت: انقلابیون و مسلمانان عراق معتقدند برای انتخاب نخست

وزیری که اهل سازش کاری با امریکا نباشد باید انتخابات زودرس برگزار شود و این بهترین تصمیم ممکن در شرایط کنونی است.

وی بیان کرد: در حوادث سیل در کشور برخی از مدیران جهادی با کنار شدن مدیریت اشرافی وارد میدان شده و به کمک مردم شتافتند که این حرکت سبب وحشت مدیران اشراف گرا شده است.

امام جمعه گنبدکاووس ابراز کرد: برای پیشگیری از خسارت های احتمالی در زمان حوادث طبیعی و غیرمترقبه می بایست سازمان رسمی بزرگ تشکیل شود تا قبل از هر اتفاقی بتواند بررسی های اولیه را انجام داده و از هرگونه اتفاق ناخوشایند جلوگیری کنند.

وی گفت: تقوای الهی پاکیزه کردن نیت ها و انگیزه هابرای انجام اعمال فردی و اجتماعی صالح در جامعه و عمق بخشیدن به ان است.

انتهای پیام/ع

منبع: فارس
شناسه خبر: 537111