mahramaneh
05 مرداد 1401 - 07:41

آتش‌سوزی در بازار تاریخی زنجان/ میراث فرهنگی: آتش‌سوزی به بافت تاریخی آسیب نزده است

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان از آتش‌سوزی در راسته اصلی بازار زنجان خبر داد و گفت: با تلاش نیروهای آتش‌نشانی آتش خاموش شد.

مجید امیرفضلی، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: ساعتی قبل آتش‌سوزی در بازار زنجان به آتش‌نشانی گزارش شد و در پی آن نیروهای این سازمان از ایستگاه یک و 4 در محل حضور پیدا کردند.

وگورئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با اشاره به اینکه آتش‌سوزی در راسته اصلی بازار رخ داده بود، گفت: در اثر این آتش‌سوزی دو مغازه فرش فروشی و یک مغازه لوازم خانگی دچار حریق شده بود.

وی با اشاره به اینکه میزان سوختگی در این مغازه‌ها در حدود 30 درصد بود، افزود: در اثر این آتش سقف یکی از مغازه‌ها هم فرو ریخته بود.

امیرفضلی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش نیروهای آتش‌نشانی حریق در عرض نیم ساعت مهار شد، اما هنوز علت آتش‌سوزی مشخص نشده است.

سید سعید صفوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز در این باره گفت: بافت تاریخی بازار آسیبی ندیده است و آنطور که یگان حفاظت گزارش کرده، حریق در اتاق جدیدالاحداث بوده که مربوط به بافت اصلی بازار نیست.

انتهای پیام/73005

انتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 473935