mahramaneh
30 آبان 1401 - 11:33

آمادگی راهداری اردبیل برای خدمات‌رسانی در زمستان

اردبیل- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: راهداری استان اردبیل در آمادگی کامل برای ارائه خدمات زمستانی در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیدین هاشمی صبح دوشنبه در بازدید از محور مغان با اشاره به آمادگی راهداری اردبیل برای خدمات‌رسانی در زمستان اظهار کرد: برای انجام عملیات راهداری زمستانی و خدمات‌رسانی به مردم در ایام بارش برف در گردنه‌ها و جاده ۲۵ هزار و ۳۶۰ تن ماسه و نمک در انبار ذخیره‌سازی شده است.

خبرنگار مهروی با بیان اینکه در حال انجام فرآیند مناقصه ماشین‌های استیجاری هستیم تا مشکل کمبود خودرو نیز رفع شود، تصریح کرد: از آنجایی که استان اردبیل دارای زمستانی سرد و همراه با بارش‌های سنگین است، فعال کردن اکیپ‌های زمستانی، خرید نمک و شن و ماسه برای نمک‌پاشی جاده‌ها معمولاً سریع‌تر از سایر استان‌ها در اردبیل آغاز می‌شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل همچنین در ادامه به فعالیت‌های انجام شده راهداری در هفت ماهه گذشته اشاره کرد و افزود: در این مدت ۷ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از کانال‌های طرفین راه اصلاح و بازسازی شده و همچنین ۲۶۰ هزار متر لکه‌گیری و رفع چاله در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان انجام شده است.

هاشمی به اجرای رگلاژ ۴۳ هزار متر مربع از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان اشاره کرد و گفت: برای ارتقای ایمنی راه‌ها ۱۲۲ کیلومتر روکش آسفالت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل اجرا شده و ۱۱۳ هزار و۷۰۰ متر مکعب از شانه راه و راه‌های شنی استان نیز شن‌ریزی شده است.

وی خاطر نشان کرد: درزگیری ۷۰ هزار متر از راه‌های آسفالته استان، خاکبرداری واصلاح پیچ ۱۰۶ هزار و ۷۰۰ متر مکعب از راه‌ها، تنقیه و لایروبی ۸۹۶ دستگاه از پل‌ها و۳۲ هزار و۹۳۳ متر مکعب از زهکشی و دراواسیون پل‌های بزرگ از دیگر اقدامات راهداران در ۷ ماهه گذشته بوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 870734