mahramaneh
18 مرداد 1401 - 17:10

آتش زدن فضولات حیوانی در چوار منجر به بروز حریق شد

ایلام - ایرنا - فرماندار چوار گفت: آتش زدن فضولات حیوانی در روستای پارده چوار باعث بروز آتش سوزی در قسمت انتهایی روستا شده است.

ابراهیم یعقوبی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی از مردم روستا با جمع آوری فضولات حیوانی اقدام به آتش زدن آن کرده اند که ناتوانی در کنترل و مهار آتش باعث سرایت آن به اطراف محل آتش سوزی شده است.

ابراهیم یعقوبیوی افزود: آتش زدن فضولات حیوانی در فضایی دارای حصار چوبی انجام گرفته و همچنین ذخیره و دپوی مقادیر زیادی هیزم و چوب خشک در آن محل باعث تشدید شدت آتش شده است.

یعقوبی یادآور شد: باتوجه به اینکه مکان آتش سوزی در انتهای روستا و با فاصله از منازل مسکونی قرار گرفته، خطری روستا را تهدید نمی کند.

وی ادامه داد: از همان دقایق اولیه مخابره آتش سوزی، از سوی شهرداری چوار ماشین آتش نشانی برای مهار آتش اعزام شد و یک تانکر حامل ۱۰ تن نیز روانه منطقه شده است.

وی تاکید کرد: دهیار روستا در گذشته به کرات مخاطرات وجود حجم زیاد هیزم ذخیره شده را به روستاییان متذکر شده بود اما روستاییان همکاری لازم جهت ساماندهی این هیزم های دپوشده را نداشتند تا اینکه منجر به گسترش آتش سوزی در محل شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 555696