mahramaneh
27 شهریور 1401 - 21:07

نجات جان دو کودک، وظیفه انسانی من بود/با شنیدن صدای گریه بچه‌ها لحظه‌ای تعلل نکردم

ناجی کودکان بجنوردی؛ بعد از اطلاع از آتش سوزی و مراجعه به محل با شنیدن صدای گریه بچه‌ها حتی لحظه‌ای به خطرات احتمالی فکر نکردم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، صبح امروز در پی آتش سوزی در منطقه گلستان شهر بجنورد، ۲ کودک در آتش محبوس شدند که یک شهروند وظیفه شناس با جان‌فشانی با شکستن در هر دو کودک را نجات داد.

کودکعزیز حسین زاده، شهروند بجنوردی ساکن شهر گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بعد از اطلاع از وقوع حادثه  بلافاصله به محل آتش سوزی مراجعه کردیم با شنیدن صدای گریه بچه‌ها مجالی برای فک‌ کردن نبود.

وی‌ در خصوص چگونگی اطلاع از این آتش سوزی، اظهار کرد: مادر من مدیر ساختمان مسکونی است که این اتفاق در آن افتاده است و از طریق تماس همسایه‌ها متوجه وقوع آتش سوزی در منزل مورد نظر شدیم.

وی گفت: به محض اطلاع  به همراه مادر خود به درب منزل همسایه‌ای که گرفتار آتش شده بود در واحد ۴ مراجعه کردیم.

این شهروندی بجنوردی افزود: با شنیدن صدای گریه بچه‌ها از پشت درب منزل و قفل شدن درب از داخل حتی لحظه‌ای به خطراتی که ممکن بود برای خودمان پیش بیایید فکر نکردیم.

وی ادامه داد: به هر طریقی بود درب را  شکستیم و دو کودک را از محل آتش دور کردیم.

حسین زاده در خصوص علت این آتش سوزی نیز، گفت: بچه ها در نبود والدین در حال روشن کردن شمع بر روی گاز بودند که بر اثر بی احتیاطی آتش به موکت‌ها سرایت می‌کند و آتش سوزی اتفاق می‌افتد.

وی گفت: چند دقیقه بعد از خارج کردن بچه‌ها از محل آتش و با حضور  و تلاش عوامل آتش نشانی آتش مهار شده و کودکان در سلامت به سر می‌برند.‌

این شهروند بجنوردی در پایان گفت: هر کس دیگری نیز جای من بود همین کار را می‌کرد، چرا که صدای گریه بچه‌ها دل هر آدمی را به درد می‌آورد.‌ پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 741496