mahramaneh
30 آبان 1401 - 17:07

اعزام ۲۲۰ گروه جهادی به مناطق محروم چناران

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه چناران از فعالیت بیش از ۲۲۰ گروه جهادی در این شهرستان خبر داد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمود حامد امروز در نشست خبری، در جمع فرماندهان، بسیجیان و خبرنگاران، اظهار داشت: بسیج پشتوانه محکمی در حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های مقدس نظام و انقلاب اسلامی در این سال‌ها بوده است.

خبرگزاری تسنیممشهدمقدسمشهدمقدسوی ضمن اعلام شعار هفته  بسیج امسال با عنوان (بسیج خدمتگذار مردم) و تبریک این هفته افزود: امروز اقتدار نظامی و فرهنگی بسیج باعث شده که دشمنان از رسیدن به اهداف خود مایوس شوند.

حامد خاطرنشان کرد: بسیج و بسیجی برای حفظ نظام، انقلاب و ارزش‌های آن با خدمتگذاری به مردم همیشه آماده است و همچنین از بیش از 150 برنامه در این هفته خبر داد و گفت :تجدید میثاق با خانواده شهدا، رزمایش جهادگران فاطمی، صبحگاه مشترک جهادی به همت بسیج سازندگی و تقدیر درب منازل خانواده شهدا از جمله برنامه‌ها است.

وی با بیان این مطلب که از 220 گروه جهادی 40 گروه در قالب تخصصی فعالیت دارند، گفت: اعزام این گروه‌ها به روستاهای کم برخوردار و مناطق محروم از برنامه‌های مهمی است که واکسیناسیون رایگان دام و طیور، آفت‌زدایی از باغ‌های مناطق و روستاها صورت می‌گیرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه چناران تصریح کرد: بهسازی و زیباسازی مدرسه‌ها در روستاها و مناطق کم برخوردار و بهسازی سنگ‌های قبور شهدا، توزیع بسته‌های مختلف ، تهیه جهیزیه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همچنین بهسازی و بازسازی راه‌ها و جاده‌ها از برنامه‌های در دست اقدام است.

حامد همچنین نشست‌های جهاد تبیین و نشست‌های بصیرتی را نیز از برنامه‌های دیگر هفته بسیج، عنوان کرد و ادامه داد: به مناسبت چهل و سومین انقلاب از 43 خانواده شهید نیز تقدیر خواهیم کرد و افتتاحیه چند کارگاه خیاطی، قالیبافی و فرآوری گیاهان دارویی که اقتصاد مقاومتی را درپی دارد و همچنین تشکیل شورای گروه های جهادی به صورت ستادی وساختاری از برنامه دیگر است.

وی گفت: راه‌اندازی پنج صندوق قرض‌الحسنه که ایجاد اشتغال را درپی داشته است و برنامه میقات‌الصالحین و 200 حلقه صالحین را به صورت نمادین اجرا خواهیم کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه چناران افرود: نشست سواد رسانه و نشست‌های بصیرتی را به درخواست خود ادارات و اتحادیه خیاطان و آرایشگران و همچنین افتتاحیه جشنواره فراخوان تولیدات و محصولات رسانه ای از دیگر برنامه‌ها است.

حامدگفت: 200 مرحله اعزام تیم‌های امر به معروف در استان و شهرستان‌ها انجام شده که خروجی خوبی را به همراه داشته است و همچنین چند کارگاه مادرانه و دخترانه و نشست همایش فرزندآوری و تربیت فرزند نیز از برنامه‌های دیگر بوده است.

انتهای پیام/282/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 871800