mahramaneh
14 مرداد 1401 - 15:42

سکوت در برابر اشتباهات عامل فساد در جامعه

امام جمعه همدان گفت: سکوت در برابر منکر از جمله عوامل اصلی گسترش مفاسد است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: یکی از علل اصلی افزایش و گسترش مفاسد اقتصادی در جامعه، بی توجهی و سکوت مردم در برابر منکرها است.

آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان، افزود: سکوت مردم و خواص در برابر منکرات، به توسعه فساد در جامعه می‌کند در حالیکه حساسیت جامعه در برابر فساد از جمله تاکیدات امام حسین(ع) است.

او می گوید: تورم و گرانی نشانه نبود برکت الهی در جامعه است و طبق روایات، گرانی موجب قساوت قلب انسان می شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: برای بهره مندی جامعه از برکت الهی باید امر به معروف کرد چراکه در غیر اینصورت، بصیرت جامعه، درک حقایق و واقعیت ها از بین رفته و جامعه فریب می‌خورد.

آیت الله شعبانی موثقی گفت: برای نفی فساد، همه مردم باید پیشگام شوند چرا که امام به تنهایی قادر به مبارزه با مفاسد و محقق کردن عدالت در جامعه نیست.

امام جمعه همدان افزود: اگر در جامعه انسان‌های ظالم، اشراف زده، مفسد اقتصادی و رانت خوارها قوی شدند علت آن رعایت نکردن انصاف درباره قرآن، عترت، یاری نکردن دین خدا، بی توجهی به امر به معروف و حساس نبودن در برابر مفاسد است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان اضافه کرد: برخی عنوان می کنند که همه فسادها را ستاد امر به معروف حل کند، در حالیکه این خواسته شدنی نیست و فساد زمین محصول بی توجهی مردم است.

آیت الله شعبانی موثقی گفت: با وجود تنها بودن ابا عبدالله و اجابت نکردن درخواست یاری، اما ایشان در برابر ظلم ایستادند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ادامه داد: در صورت بیعت امام حسین(ع) با یزید، ظلم در تاریخ به رسمیت شناخته می شد در حالیکه ابا عبدالله به این دلیل بیعت نکرد تا کسانی که حسینی فکر می کنند بدانند حق به رسمیت شناختن ظلم را ندارند.

باشگاه خبرنگاران جوانهمدانهمدان

شناسه خبر: 536766