mahramaneh
01 آذر 1401 - 12:27

بصیرت‌افزایی راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است

مسئول سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با اشاره به اینکه بصیرت‌افزایی راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است، گفت: تاریخ آن دسته از اساتید بی‌بصیرت که با دشمن همراهی می‌کنند، نخواهد بخشید.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلامرضا سلیمی ظهر امروز از انتشار بیانیه سازمان بسیج اساتید استان بوشهر پیرامون اغتشاشات خبر داد و با اشاره به اینکه دانشگاه همواره سمبل فرهیختگی، عدالت‌خواهی، میهن دوستی، روشنگری و انقلابی‌گری بوده است، اظهار داشت: 2 قشر فرهیخته استاد و دانشجو در 4 دهه اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی توانسته‌اند برای خدمت به نظام اسلامی و ارتقای سطح بین‌المللی ایران در عرصه علمی افتخارآفرینی کنند.

خبرگزاری تسنیمبوشهربوشهروی ادامه داد: اکنون اکثر اساتید و دانشجویان بدون توجه به غوغاسالاری دشمنان قطار پیشرفت علمی ایران اسلامی را با تمام توان به پیش می‌رانند و از سرزنش هیچ سرزنش کننده‌ای هراس به دل راه نمی‌دهند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با اشاره به نقش برخی استادان در همراهی با دشمنان و اغتشاشگران خاطرنشان کرد: با همه این امتیازات و شکوه بزرگ، برخی اساتید بدون توجه به نقش‌آفرینی دشمنان و معاندان در اغتشاشات اخیر، با همراهی با آنان در زمین آمریکا، انگلیس و کودک‌کشان صهیونیستی و منافقان و داعشی‌های وطنی بازی می‌کنند.

سلیمی آفت بزرگ این دسته از اساتید را نداشتن فهم درست از اوضاع کشور و عدم تحلیل عمیق جریانات اخیر دانست و عنوان کرد: این همان بی‌بصیرتی است که برخی از اساتید را به رفتاری جاهلانه وا می‌دارد تا در نقش پیاده نظام صهیونیست‌ها بازی کنند.

وی با اشاره به اینکه بصیرت‌افزایی راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است اضافه کرد: متأسفانه اخیراً یکی از اساتید فریب خورده دانشگاه خلیج فارس، با نوشتن متن استعفا و کناره‌گیری از مسئولیت خود، نکاتی با بوی جهالت و نادانی نسبت به توطئه‌های سنگین علیه ایران عزیز نوشته است، این استاد دانشگاه که باید پرچم روشنگری و زمان‌شناسی و درک موقعیت حساس کشور را بر دوش بگیرد به گونه‌ای سخن می‌گوید که گویا گردانندگان اینترنشنال و بی بی سی و معاندان دیگر تغذیه کننده فکر و روح و اندیشه او هستند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان بوشهر بیان کرد: بدون تردید تاریخ این دسته از اساتید بی‌بصیرت را که با دشمن خونخوار همراهی می‌کنند و آب در آسیاب کینه‌توزان خون‌‌ریز می‌ریزد نخواهد بخشید.

سلیمی تاکید کرد: اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان بوشهر با رصد دقیق جریانات و با شناخت همه جانبه نقشه‌های دشمن به این استاد دانشگاه و اقلیت محدودی که حریصانه خود را در آغوش دشمن انداخته‌اند، یادآور می‌شود که بیش از پیش حیثیت علمی و دانشگاهی خود را خدشه‌دار نکنند و همراه با مهره‌های تربیت شده استعمار و استکبار به شایعه‌سازی و آتش‌افروزی در ذهن و روح دانشجویان عزیز دست نزنند.

وی اضافه کرد: اگر امثال این استاد دانشگاه تصور می‌کنند با این مواضع نابخردانه می‌توانند، فضای افکار عمومی و دانشگاه و دانشجو را فریب دهند به سختی در اشتباه هستند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با بیان اینکه استاد و دانشجوی جامعه اسلامی بیدار است، افزود: این عزیزان آن قدر بصیرت و بینایی و درک عمیق از شرایط موجود دارد که حتی با وجود برخی مشکلات اجتماعی به خود اجازه ندهد که در این برهه حساس با دشمن همراهی کند.

وی گفت: با کمال تأسف شاهد هستیم که یکی از مسئولان پیشین یکی از دانشگاه‌های استان در ایجاد اغتشاش و نقش‌آفرینی در تحریک تعدادی از دانشجویان فعال است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان بوشهر اضافه کرد: از این استاد در خواست می‌شود شرایط کنونی را درک کند و ناخواسته به ابزار دشمن تبدیل نشود، دشمن کینه‌توز هدفش نابودی ایران یکپارچه است، شما که ادعای ایران دوستی دارید اقدامی نکنید که تجزیه طالبان مزدور و اربابان آنها با مواضع شما دلگرم شوند.

سلیمی ادامه داد: سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با درک موقعیت کنونی ضمن درخواست از مسئولان دانشگاه‌ها و در سطح بالاتر وزارت علوم به ایفای نقش و به کارگیری تمام توان خود برای حل مشکلات اساتید و دانشجویان، همه اقشار دانشگاهی را به آرامش دعوت می‌‌کند تا با همدلی و همراهی بتوانیم ایرانی آباد، آزاد، پیشرفته و مستقل داشته باشیم.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 873232